תפקיד של מנהל מכירות מצריך אישיות מיוחדת ומורכבת מאוד. זהו לא תפקיד פשוט וקל והנתונים מראים על כך שבחברות יש תחלופה בקצב גבוה בתפקידים הללו, שמאוישים בדרך כלל על ידי אנשים צעירים ודינמיים. עבודתו של מנהל מכירות היא מכרעת עבור עסק והיא יכולה להיות מתגמלת מאוד, אך גם מאוד שוחקת.

מנהל מכירות צריך לדעת לנהל את עובדיו ולדרוש מהם תוצאות וגם לתת תשובות למנהלים הגדולים מעליו, לבעלי התפקידים הבכירים יותר. בדרך כלל המנהלים, ביחד עם הגורמים מההנהלה ולאור התוצאות של העובדים שלו, מתחייבים לאחוזי הצלחה מסוימים ודורשים כל הזמן לידים על מנת לבצע את עבודתם. קשה מאוד לעמוד ביעדים כי לא מדובר בעבודה בה המנהל תלוי רק בעצמו, אלא במגוון גורמים חיצוניים כמו היכולות של העובדים שלו וטיב הלידים שהוא מקבל. זוהי עבודה מאוד מלחיצה, אך אם עושים אותה נכון, בדרך כלל מקבלים תגמול גדול מאוד.

סט כלים מגוון

העבודה בתור מנהל מכירות היא מאתגרת מאד, כאמור, ודורשת סט כלים מורכב ומגוון מאוד מאדם אחד. כל אדם אשר מגיע למעמד הזה צריך לעבור הדרכת מנהלי מכירות על מנת לדעת לשלב בין הידע המקצועי ליכולות הבין אישיות שלו. יכולות בין אישיות הן חשובות מאוד כאשר מנהלים אנשים, כי לא מדובר ברובוטים, אלא באנשים עם רצונות ודרישות משל עצמם. עם זאת, צריכה גם להיות סמכות מקצועית לכל דבר, כזו שמנתבת ומכוונת את העובדים. לעיתים, קשה לשלב בין הדברים וזה מה שהופך את העבודה למאתגרת.

מנהל מכירות צריך לדעת למצוא את האיזון בניהול העובדים לבין הפן המקצועי. עליו לייעץ ולכוון את העובדים, לדרבן אותם ולהעביר להם את החשיבות שבעמידה ביעדים, שכן זהו הפן החשוב ביותר בניהול של עובדים, במיוחד בתחום המכירות, שיכול להיות תחרותי ומתיש מאוד. הדרכות מנהלי המכירות מציעות את כל זה ומהווה מקור מקצועי לרכוש בו ידע והכוונה, שיכולה לסייע בהמשך.

רוצים לשלוח את מנהלי המכירות של החברה שלכם להדרכות מקצועיות שתעזורנה להם? קבוצת באלאנס, המתמחה בהנחיה ובפיתוח הדרכות בעולמות המכירה, היא הכתובת הנכונה לפנות אליה. לפרטים, צרו קשר בטלפון 050-2229212