את הטור הקרוב החלטתי להקדיש לכם.

כן זה נכון, כל הטורים היו עבורכם…רק שהם הציגו את הזווית העסקית שלכם, את המקום שבו אתם כסוכני ביטוח מטפחים עסק להצלחה ורוצים עבורו יותר – ומתי בפעם האחרונה עשיתם את אותו WAZE עבורכם ברמה האישית?! לא רק כסוכנ/ת ביטוח, אלא כבני אדם – inside out.

כשהקמתי את "קבוצת באלאנס" היה לי ברור – ה"אני" הפנימי שלי יצמח יחד עם "העסק" שלי – וכך ב 15 שנים האחרונות אני דואג לBALANCE בין חיי המקצועיים לחיי האישיים.

כי האדם הוא עץ השדה

  • שורשי העץ = ערכים
  • אדמה = האמונות שלנו
  • גזע העץ = הוויות
  • ענפים = התנהגות- The way your acting
  • פירות = תוצאות החיים, מה העולם נותן לך בחזרה

נדמה רגע את החיים שלכם לעץ –

ערכים (שורשים)

שורשי העץ הם הערכים שלנו כבני אדם. לכל אחד מאתנו יש את השורשים שלו, את הערכים שלו, אלה שהתפתחו אצלו כבר בילדות, ועד היום מקבלים מקום בכל פעולה ודבר בחיינו. ערכים מוגדרים כעקרונות שמייצגים את האדם כפי שהוא והם חלק בלתי נפרד ממנו. הערכים שלנו הם הביטוי ההתנהגותי של האישיות שלנו, כלומר אנחנו פועלים על פי הערכים שלנו.

אך האם הערכים שקיבלתי כשהייתי ילד מתאימים לי גם כאדם בוגר?! לדוגמא – האם ערך המשפחה שלי נשאר זהה?! אגלה לכם סוד – לא! אצל רובנו יש את המשפט "אני לא אעשה כמו אבא/ אמא שלי", רובנו סיגלנו תכונות כהורים מנוגדים לאלה שחווינו בבית.

מפעם לפעם שווה לבדוק את סל הערכים שגדלנו עליו ולבדוק איזה מהם מקדמים אותי כאדם ואלו מעכבים אותי. ובעצם מהו הDNA שלי שמייחד אותי כאדם.

אמונות (אדמה)

האמונות שלנו נמצאות עמוק בתוך האדמה. מזה העץ ניזון, מזה ניזונים אנחנו. את האמונות שלנו אנו שואבים ממקומות, אנשים ודברים שמתקיימים בסביבה שלנו. לדוגמא – אם אני מוקף בחברים מצליחים, יזמים אז האמונה שלי "לשמים אין גבול" ואני כמוהם אנסה לפרוץ את הגבולות העסקיים שלי. חשוב לדעת – אמונה יושבת על אמונה יושבת על אמונה – בדיוק כמו שכבות של אדמה. האמונות שלנו נובעות מהתניות ואילוף, כלומר מניסיון החיים שלנו, מניסיון של אנשים אחרים בסביבתנו ובכלל מהעולם בו אנו חיים והערכים הבסיסיים שעל פיהם גידלו אותנו. לאמונות האלה המוח שלנו מוצא הוכחות במציאות!

לתוכן שאנחנו צורכים יש חשיבות רבה (ראליטי, ספרים, סרטים, אנשים ועוד). כך גם לגבי אנשים ומקומות- כדאי מאוד להסתובב בחברת אנשים מגוונים, לא רק מהעבודה לבית ומהבית לעבודה, אלא להעשיר את חיינו ובהלימה גם את האמונות שלנו. אני מסתכל לכל הצדדים, גם למעלה וגם למטה.

הוויות (גזע העץ)

גזע העץ מסמל את ההוויות שלנו: הוויות זה מלשון הווה, זה דגש על כאן ועכשיו – אני בוחר מי אני רוצה להיות. בדיוק כמו בטבע אנחנו צריכים לבחור את מזג האוויר הפנימי שלנו, את ההוויות שלנו.

  • אם ננסה לחשוב על ההוויות כעל אדמה, רוח, אש ומים.
  • אדמה- יציבה, סופגת, לומדת ועוד
  • רוח- גמישה, נעימה, סוחפת ועוד
  • אש- מלהיטה, מדבקת, חמה ואוהבת, שורפת ועוד
  • מים- קרה, נעימה ועוטפת, גמישה ועוד.

כל יום אני לובש על עצמי הוויות – זה כמו חליפה. תבחר את הגישה שלך. איך זה יראה כשאני אסרטיבית? איך זה יראה למישהו מהצד, שפת גוף, דופק, מהירות הקול, מבט, מה קורה לווליום שלה, האם היא מגייסת לעצמה מקום של כעס? מתוך הגזע יוצאים הענפים וכך מתוך ההוויות יוצאות ההתנהגויות שלנו.

התנהגות (ענפים)

הענפים למעשה משקפים את ההתנהגויות שלנו בחיים, איך אנחנו פועלים בעולם.

בעולם הטבע יש אין סוף סוגי ענפים, כך יש בעולם האמיתי אין ספור סוגי התנהגויות.

וכך גם ההתנהגויות שלנו, יש כאלה מקדמות, מעכבות, עדינות או אגרסיביות, כאלה שדורסות אנשים אחרים וכאלה שמקדמות אנשים, כאלה שמופיעות פתאום ועלולות להישבר, וכאלה שטיפחנו לאורך השנים ויכולות להחזיק מעמד כל חיינו.

האם ההתנהגות שלכם משקפת את הערכים והאמונות שלכם? לדוגמא – האם ערך המשפחה והאמונה שתתנו את כל כולכם לטובת האושר של הילדים משתקפת בהתנהגות כשהילד חוזר עם התנהגות לא טובה מביס?!

תוצאות (פירות)

פירות העץ, הפרחים הם התוצאות שלנו בעולם האמיתי וגם בעולם הצומח. אם יצאו לנו תפוחים לא מספיק מתוקים, נצטרך להביט מטה ולנסות להבין מהו שורש הסיבה. בשנים מסוימות לפעמים כלל לא פורחים פרחים ולא יוצאים פירות וכך גם בחיינו, השאלה היא מה עשינו קודם לכן, מה שמנו באדמה, במה השקנו את העץ, האם טיפחנו אותו או שלא.

מצוי רצוי – הפירות הן המצוי, התוצאות שהגענו אליהן אך מה עושים אם קיים פער בין הרצוי למצוי?

בחינה של הפער בין הרצוי למצוי, בין ה"למטה" ל"למעלה", בין האדמה והאמונות שבה, לבין הפירות שיצאו לנו.

האם אתם שבעי רצון מהפרות האישיים והעסקיים שלכם?! אם לא – שווה לבדוק את כל חלקי העץ ולהבין מהו שורש הבעיה.

לסיכום – עצרו מידי פעם ובדקו האם אתם ניזונים מהאדמה הנכונה, האם השורשים שלכם מקדמים אתכם, האם ההתנהגות שלכם הולמת את הדרך בה אתם הולכים, האם היא תוביל לפירות המתוקים? אני מזמין אתכם לקחת רגע ולענות על השאלות שיעזרו לכם להבין את הפערים ולעשות קפיצת מדרגה.

מזכיר לכם שאנחנו בקהילת באלאנס לסוכני ביטוח עסוקים כל הזמן בלייצר לכם פתרונות – מוזמנים להתייעץ על מפת הבאלאנס שלכם – נשמח לעזור ולכוון אתכם.