על שיטות מכירה עכשוויות

בסוף העשור השני של שנות האלפים השוק העסקי השתנה באופן מהותי והפך להרבה יותר תחרותי, נגיש, שקוף ומהיר. שינויים אלו דורשים גם התאמה של שיטות מכירה, ושיטות מכירה מסורתיות ישנות כבר אינן רלוונטיות ואפקטיביות לימינו. כפועל יוצא מכך חדרו לשוק שיטות מכירה חדישות שיש להכיר ולאמץ. שיטות מכירה חדישות אלו נלמדות ב balance group עם קורסים והדרכות מותאמות ספציפית לצורכי כל חברה וארגון.

מאפייני השוק של ימינו

השוק התשנה באופן מהותי מבימים עברו. שינויים אלו שעיצבו מחדש גם שיטות מכירה כוללים בין היתר:

  • נגישות מידע- עידן התקשורת והאינטרנט מספק לקהל הצרכנים פלטפורמה זמינה, מיידית ומהירה לקבלת מידע מקיף אודות מוצרים ושירותים שונים. כך נהפכו הצרכנים למעשה למומחים בתחום המעניין אותם תוך שניות בודדות. הווה אומר שכיום מכירת מוצרים לא יכולה לעסוק רק במידע אלא היא נדרשת לספק ללקוח גם ערך מוסף בדמות חוויית קנייה. בנוסף, איש מכירות נדרש להיות מומחה בתחומו ולהציג ידע הרבה יותר מקצועי, מקיף, מעמיק ועדכני מזה שקיים בידי הלקוח.
  • שקיפות- עושר המידע הקיים ברשת, לצד חוקי הגנת הצרכן, העלו גם את רמת שקיפות המידע והנתונים. רמה גבוהה זו של שקיפות מחייבת גם אנשי מכירות ודורשת מהם לספק ללקוח רק מידע ונתונים נכונים.
  • תחרות עזה- עלייה ברמת החיים ובאמצעי פרסום ומכירה, מידע חופשי זמין לכולם, ומגוון אפשרויות אספקה, העלו באופן משמעותי גם את התחרות בשוק ובלעדיות הינה נחלתם של בודדים. כפועל יוצא מכך, מכירת מוצרים אינה פועלת בחלל ריק והיא חייבת להתייחס למוצע בשוק ולהציג את יתרונות המוצר ביחס לאחרים.
  • תרבות שופינג – אם בעבר אנשים הלכו לחנויות במטרה פונקציונאלית, הרי שכיום קנייה ושופינג הפכו לתרבות בילוי של אנשים ומשפחות רבות. לכן גם תהליך מכירת מוצרים נדרש להתמקד בחוויה שהוא יוצר בקרב הלקוחות. חוויה זו מעוצבת על ידי סביבת המכירה ועל ידי הדיאלוג הנוצר בין איש המכירות ללקוח.
  • תקשורת בין אנשים- אם בעבר אנשים תקשרו פנים מול פנים, הרי שכיום תקשורת בין אנשים מתרחשת ברובה מול מסכים. לכן גם גישות מכירה נדרשות להתאים את עצמן לצורות תקשורת אלו.
  • קניות אונליין- כל שנה יותר ויותר אנשים ברחבי הארץ והעולם בוחרים לקנות עוד ועוד מוצרים דרך רשת האינטרנט. מדובר בשחקן משמעותי בשוק שיש להבין אך לצרפו למאמצי המכירה של הארגון.

 

לימוד שיטות מכירה

ללימוד שיטות מכירה עדכניות, הרשמה וקבלת עוד מידע וייעוץ מקצועי בנושא, השאירו פרטיכם באתר שלנו או צרו קשר עם באלאנס גרופ בטלפונים 052-6962222 ו-050-2229212.